Odżelazianie wody cz. 1

Odżelazianie i odmanganianie wody...

Odżelazianie i odmanganianie wody, uzdatnianie wody ze studni to proces dość złożony. Ważne jest nie odżelazianie czy odmanganianie, a usunięcie z wody w pierwszej kolejności substancji przeszkadzających: zapach siarkowodoru, amoniak, mętność, barwa wody. Żelazo w wodzie bardzo dobrze poddaje się procesowi takiemu jak filtracja, ale wymaga wcześniejszego przygotowania wody dla poprawnego przebiegu procesu nazywanego popularnie odżelazianie wody.

Od czego zacząć?...

Najważniejszym, naturalnym procesem, akceptowanym przez każdy odżelaziacz jest odpowiednie, silne napowietrzanie wody oraz czas kontaktu wody z tlenem. Poprawnie technologicznie skonstruowany odżelaziacz przejmie oraz usunie do 95% utlenionego żelaza, które jako uzdatnianie wody jest głównym czynnikiem warunkującym poprawny przebieg procesu nazywanego potocznie odżelazianie wody.

A koszty?

Użytkownicy studni powinni wziąć pod uwagę naturalne odżelazianie wody, gdyż generuje to najniższe koszty eksploatacyjne. O ile inwestycyjnie wymaga to niewielkiej rozbudowy i przeróbki instalacji o system skutecznego napowietrzania i hydrofor przepływowy - pozwalający na reakcje fizyko-chemiczne odpowiednie dla procesu odżelazianie i odmanganianie - o tyle na przestrzeni kilku lat eksploatacji użytkownik poniesie znikome koszty związane z procesem jakim jest odżelazianie.

Uzdatnianie wody ze studni zawsze powinno wiązać się z doborem odpowiednich filtrów przez Technologa.

odżelazianie wody żelazo odżelaziacz

CZYTAJ DALEJ "ODŻELAZIANIE WODY", cz. 2